Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
6 postów 10 komentarzy

Mateusz Mielnik

Mateusz Mielnik - Przedsiębiorca oraz działacz społeczny i polityczny. Od kwietnia 2012r. Prezes Klubu Czerwonej Wieży.

Krótko i pobieżnie o Jonnym Danielsie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka tygodni (a może już miesięcy?) na polskiej scenie politycznej pojawiła się nowa znacząca postać - Jonny Daniels. Początkowo zupełnie go zignorowałem. Jak się okazało - popełniłem błąd!

Jonny Daniels nie jest postacią epizodyczną. Jak się okazuje - posiada poważne wpływy nie tylko w Polsce i w Izraelu, ale także w kręgach rządowych USA. Z każdym kolejnym jego pojawieniem się w mediach internet coraz głośniej huczy od plotek. Ludzie wiążą go z administracją Donalda Trumpa, z Mossadem, piszą o znacznym wpływie na polską politykę. Niektórzy sugerują wręcz, że niedawne roszady w rządzie były przez niego - a nie przez J. Kaczyńskiego - spowodowane, i że to on - a nie J. Kaczyński - stał się obecnie rozdającym karty w polskiej polityce.

Czy to prawda? Zaczynam pomału w to wierzyć. W kolejce do spotkania z nim ustawiają się nie tylko posłowie i ministrowie PiS, ale nawet ojciec T. Rydzyk! Krytycznie pisze o nim Gazeta Wyborcza (co w oczach ludzi myślących ma go zapewne uwiarygadniać!). Sam J. Daniels, prywatnie właściciel znanej i skutecznej firmy PR-owej, wziął się ze swoją fundacją "From the Depth" (świetnie pasująca nazwa do tak nagłego wyłonienia się!) za poprawę relacji polsko- żydowskich. W idealny wręcz momencie, jak gdyby ktoś to wyreżyserował, kiedy nie tylko pojedynczy żydzi w Polsce i na świecie, ale czołowi politycy Izraela rozpoczęli wściekłą nagonkę na Polskę, J. Danniels stanął w obronie dobrego wizerunku Polski i Polaków. Mało tego! Chce pomóc w odzyskaniu reparacji wojennych od Niemców!

Jonny Daniels z miejsca zyskał sympatię wielu Polaków. A nieliczni tylko zadali sobie pytanie o motywy jakimi się kieruje. A przecież już wcześniej uzurpował sobie prawo decydowania dla kogo jest, a dla kogo nie ma miejsca w polskiej polityce (vide Grzegorz Braun!). Teraz doszło do tego zawiadomienie do prokuratury na "antysemickie treści" podczas Marszu Niepodległości. Podejrzanie zbiegające się w czasie z "debatą" na temat delegalizacji ONR (ale także stowarzyszenia "Marsz Niepodległości"!) oraz plotkami i pogłoskami na temat chęci przejęcia Marszu Niepodległości przez PiS, i to już w tym roku.

Tak jak mówiłem - początkowo zlekceważyłem wejście J. Danielsa do polskiej polityki, więc nie mogę przeprowadzić pełnej analizy jego w niej działań, a tym samym napisać więcej niż zasłyszane informacje. Wiele jednak takich analiz się pojawia, nawet na NEON24. Ze swojej strony mogę jedynie zalecić Państwu bliższe przyglądanie się tej osobistości i śledzenie jego działań w Polsce.

KOMENTARZE

 • Największa ściema
  J Daniels zabrał słowo na temat ustawy IPN odnośnie obozów .
  Polakom tłumaczy że Polskie Obozy Zagłady jest niewłaściwe.
  Myślałem że on miał dbać o Polski PR za granicami Polski.
  Dlaczego nie tlumaczy im tam w Izraelu, w Knesecie?
 • @Husky 09:53:43
  //J Daniels zabrał słowo (.....) Polakom tłumaczy że Polskie Obozy Zagłady jest niewłaściwe.//

  Mało! Uważam że powinien objechać naszą piękną ojczyznę z cyklem wykładów o tym że w zasadzie wojsko polskie brało udział w "operacji berlińskiej".
  Koszty związane z wykładami powinien pokryć IPN.
  Skoro nie możemy poznawać własnej historii za pośrednictwem ten "szacownej" placówki to bodaj uczmy się od J.Danielsa.
 • z czym do gości?
  Naród nie z tej ziemi postawił narodowi z tej ziemi jednego Danielsa licząc pewnie na zmiękczenie oporu przy akceptacji haraczu $65 USD. Niektórzy wydają się być już pod wpływem, ale generalnie Polacy mają mocne głowy i jeden Daniels to po prostu czuć malizną.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031