Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
7 postów 13 komentarzy

Mateusz Mielnik

Mateusz Mielnik - Przedsiębiorca oraz działacz społeczny i polityczny. Od kwietnia 2012r. Prezes Klubu Czerwonej Wieży.

Krótko i pobieżnie o Jonnym Danielsie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka tygodni (a może już miesięcy?) na polskiej scenie politycznej pojawiła się nowa znacząca postać - Jonny Daniels. Początkowo zupełnie go zignorowałem. Jak się okazało - popełniłem błąd!

Jonny Daniels nie jest postacią epizodyczną. Jak się okazuje - posiada poważne wpływy nie tylko w Polsce i w Izraelu, ale także w kręgach rządowych USA. Z każdym kolejnym jego pojawieniem się w mediach internet coraz głośniej huczy od plotek. Ludzie wiążą go z administracją Donalda Trumpa, z Mossadem, piszą o znacznym wpływie na polską politykę. Niektórzy sugerują wręcz, że niedawne roszady w rządzie były przez niego - a nie przez J. Kaczyńskiego - spowodowane, i że to on - a nie J. Kaczyński - stał się obecnie rozdającym karty w polskiej polityce.

Czy to prawda? Zaczynam pomału w to wierzyć. W kolejce do spotkania z nim ustawiają się nie tylko posłowie i ministrowie PiS, ale nawet ojciec T. Rydzyk! Krytycznie pisze o nim Gazeta Wyborcza (co w oczach ludzi myślących ma go zapewne uwiarygadniać!). Sam J. Daniels, prywatnie właściciel znanej i skutecznej firmy PR-owej, wziął się ze swoją fundacją "From the Depth" (świetnie pasująca nazwa do tak nagłego wyłonienia się!) za poprawę relacji polsko- żydowskich. W idealny wręcz momencie, jak gdyby ktoś to wyreżyserował, kiedy nie tylko pojedynczy żydzi w Polsce i na świecie, ale czołowi politycy Izraela rozpoczęli wściekłą nagonkę na Polskę, J. Danniels stanął w obronie dobrego wizerunku Polski i Polaków. Mało tego! Chce pomóc w odzyskaniu reparacji wojennych od Niemców!

Jonny Daniels z miejsca zyskał sympatię wielu Polaków. A nieliczni tylko zadali sobie pytanie o motywy jakimi się kieruje. A przecież już wcześniej uzurpował sobie prawo decydowania dla kogo jest, a dla kogo nie ma miejsca w polskiej polityce (vide Grzegorz Braun!). Teraz doszło do tego zawiadomienie do prokuratury na "antysemickie treści" podczas Marszu Niepodległości. Podejrzanie zbiegające się w czasie z "debatą" na temat delegalizacji ONR (ale także stowarzyszenia "Marsz Niepodległości"!) oraz plotkami i pogłoskami na temat chęci przejęcia Marszu Niepodległości przez PiS, i to już w tym roku.

Tak jak mówiłem - początkowo zlekceważyłem wejście J. Danielsa do polskiej polityki, więc nie mogę przeprowadzić pełnej analizy jego w niej działań, a tym samym napisać więcej niż zasłyszane informacje. Wiele jednak takich analiz się pojawia, nawet na NEON24. Ze swojej strony mogę jedynie zalecić Państwu bliższe przyglądanie się tej osobistości i śledzenie jego działań w Polsce.

KOMENTARZE

 • Największa ściema
  J Daniels zabrał słowo na temat ustawy IPN odnośnie obozów .
  Polakom tłumaczy że Polskie Obozy Zagłady jest niewłaściwe.
  Myślałem że on miał dbać o Polski PR za granicami Polski.
  Dlaczego nie tlumaczy im tam w Izraelu, w Knesecie?
 • @Husky 09:53:43
  //J Daniels zabrał słowo (.....) Polakom tłumaczy że Polskie Obozy Zagłady jest niewłaściwe.//

  Mało! Uważam że powinien objechać naszą piękną ojczyznę z cyklem wykładów o tym że w zasadzie wojsko polskie brało udział w "operacji berlińskiej".
  Koszty związane z wykładami powinien pokryć IPN.
  Skoro nie możemy poznawać własnej historii za pośrednictwem ten "szacownej" placówki to bodaj uczmy się od J.Danielsa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY